Sırala
Toplam 455 ürün görüntüleniyor.
Toplam 455 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 6 ... 14 ... 31

ALEVİLİK BEKTAŞİLİK

İslam dininin mezhepleri arasında bulunan ve diğer mezheplere göre çok daha fazla farklı yönleri bulunan alevilik bektaşilik hakkında yazılmış eserler okurların dikkatini çeken önemli yapıtlar arasında bulunur. Bu tür bu mezhebi ve bu kültürü merak eden herkes adına geliştirilen özel bir türdür. Çünkü bu durum sadece bir mezhebi değil köklü bir kültürü de anlatmaktadır. Bu anlamda alevilik bektaşilik ile ilgili yazılan eserler okurların da son derece büyük önem verdiği eserlerdir. Bu eserler bir mezhebi anlattığı için son derece doğru bilgiler ışığında tam ve eksiksiz bir şekilde büyük bir titizlikle hazırlanır. Alevilik bektaşilik kitapları eğitimli ve bilgili kişiler tarafından hazırlanan kitaplardır. Bu sebeple doğru bilgiler içerirler. Alevilik bektaşilik kitapları sadece alevi mezhebine mensup insanlar için değil, diğer insanlar için de ilgi çekicidir.

Alevilik ile İlgili Kitaplar 

Alevilik kitapları bu mezhep hakkında çok açıklayıcı ve detaylı bilgiler veren yapıtlardır. Bu kitaplar her kesimden okurun okuyabilmesi için uygun olarak hazırlanmıştır. Aynı zamanda bu kültürün gelişimini ve ögelerini de açıklayıcı bir biçimde ele alarak okurlarına sunar. Alevilik kitapları oldukça detaylı bilgi aktarımı yaparak merak edilen tüm unsurların açığa çıkarılmasını sağlar. Alevilik kitap tavsiye olarak bu türün birçok örneği gösterilebilir. Çünkü tüm kitaplar anlatı olarak sade bir dile ve görseller ile desteklenerek ilerlemeye bağlıdır. Alevilik kitap tavsiye ürünleri olarak en çok satanlar örnek gösterilebilir. Çünkü bu türün birçok kitabı en çok satanlar kategorisinde yerini almış bir durumdadır ve uzun dönemler boyunca da korumaktadır. Dini işler ile ilgilenen kişilerin bu kitaplardan yararlanmaları tavsiye edilir.

Bektaşilik ile İlgili Kitaplar

Aleviliği anlatırken ve anarken sürekli olarak bahsi geçen ve açıklanması gereken bir diğer kavram ise bektaşilik olarak bilinir. Merak edenler ve ilgi duyanlar için oldukça farklı bir mezhep türünü açıklayan bu kitaplar bu kavrama da sık sık yer verirler. Ancak bunun yanı sıra Bektaşilik üzerine geliştirilmiş ve temeli bunun üzerine kurulmuş olan kitaplar da vardır. Bektaşilik kitapları kategorisinde yer alan bu kitaplar yine mezhebi, gerekliliklerini, görevleri ve önemli kişileri açıklamaya yönelik olarak hazırlanır. Bektaşilik kitapları her yaştan okurun ilgisini kolayca çekebilir. Bektaşilik kitap tavsiye olarak bu türe ait olan tüm eserler gösterilebilir. Çünkü tüm eserler herkesin okuması gereken çok bilgi yüklü ve açıklayıcı eserlerdir. Bektaşilik kitap tavsiye konusunda bu kategori içerisinde yer alan ve farklı başlıklar altında toplanan kitaplardan rahatlıkla yararlanılabilir.

Alevilik Mezhebi Hakkında Açıklayıcı Kitaplar

Aleviliği anlatan kitaplar mezhep hakkında geniş çaplı bilgi verdikleri, açıklayıcı oldukları, tarihini anlattıkları ve hiç anlatılmayanlara değindikleri için oldukça yoğun bir ilgi ile karşılaşırlar. Çünkü Aleviliği anlatan kitaplar sadece bu mezhebe mensup olan insanlar tarafından değil, farklı mezheplere mensup okurlar hatta farklı dinlere ve farklı inanışlara sahip olan insanlar tarafından da merak edilirler. Aleviliği anlatan en iyi kitaplar bu kategori altında toplanmış olan kitaplardır. Bu kitaplar yoğun bilgi birikimi ile hazırlanan ve nesnel ölçütlere dayanarak oluşturulan eserlerdir. Bu anlamda psikolojik, sosyolojik ve fiziksel olarak ayrı ayrı birçok konuya değinirler. Aleviliği anlatan en iyi kitaplar okurlar tarafından tam not alan ve ne kadar zaman geçerse geçsin ilgi ile okunan özel kitaplar olarak da değerlendirilebilir. Bu sayede çok daha fazla kişinin ilgisini çekerek kitlesini katlayarak arttırabilir. Bu kitaplara Kitap Zamanı aracılığı ile en uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.