Sırala
Toplam 197 ürün görüntüleniyor.
Toplam 197 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 14

BULMACA ÇEŞİTLERİ İLE HAFIZAYI ZİNDE TUT

Bulmaca, kişilerin zekâ, dikkat, mantık ya da hafıza gibi zihinsel kavramları kullanarak çözümledikleri, mekanik, sözel ya da yazılı formatlara sahip problemler bütününü oluşturan tek kişilik bir oyundur. Ülkemizde tercih edilmekte olan birçok bulmaca çeşidi bulunmakta ve bu bulmacalar dergilerde, gazetelerde ya da kitaplar halinde kişilere ulaştırılmaktadır. Kişilerin sıklıkla tercih ettiği bulmaca çeşitleri kelime bulmaca, sudoku ve çengel bulmaca gibi türlerdir. Bulmaca çözmenin kişilere birçok fayda sağladığı bilinmektedir. Kişiler bulmaca kitapları aracılığı ile düzenli olarak bulmaca çözdüklerinde, Alzheimer riskinin azalmasını, zihnini sürekli canlı tutmayı, sözlü becerilerini geliştirmeyi, stresi azaltmayı ve duygularını geliştirmeyi başarmaktadır. Sizlerde hem eğlenceli vakit geçirmek, hemde kendinizi birçok alanda geliştirmek için bulmaca çözmek istediğinizde Kitap Zamanı İnternet sitemizi ziyaret edebilir ve bulmaca oyunu gibi çeşitli bulmacaların yer aldığı kitapları güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Çengel Bulmaca Oyunu

Çengel bulmaca özellikle ülkemizde en sık tercih edilen ve kişilerin en zevk aldığı bulmaca türleri arasında yer almaktadır. Günlük bulmaca olarak tercih edebileceğiniz çengel bulmaca, kutucuklardan oluşmaktadır ve yapılan yönlendirmeler doğrultusunda yukarıdan aşağı ya da solda sağa olarak kelimeler kodlanmaktadır. Oyun sırasında sorulan ve verilen direktifler doğrultusunda cevaplanmaktadır. Çengel bulmacalar içinde kutucuklara ek olarak ünlü resimleri de bulunmakta ve kişiler kimdir? Sorularına cevap verilmektedir. Bilgi ve zekâ gerektiren son derece eğlenceli ve kişilerin elinden düşürmediği bir bulmaca türü olan çengel bulmaca kitapları, İnternet sitemiz üzerinde sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Boş zamanlarınızı ya da akşam saatlerinizi değerlendirmek, zamanı verimli bir şekilde kullanmak için İnternet sitemiz üzerinden bulmaca kitabı yetişkin kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Sudoku Bulmaca Kitapları

Sudoku bulmaca kitapları sayılar ile arası iyi olan bulmaca sevenlerin, en sevdiği ve eğlenceli vakit geçirmek için tercih ettiği kitaplar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Tamamen bir mantık oyunu olan sudokunun ana vatanı Japanya'dır. Sudoku bulmaca oyunları, oyunun çeşidine ve boyutuna göre isimlendirilmektedir. Sudoku oyununun temel mantığı, birden dokuza kadar olan rakamları belirlenen kurallar doğrultusunda hazırlanan karelere yerleştirmek üzere ilerlemektedir. Sudoku kareleri içine çeşitli rakamlar yerleştirilmiştir ve kişiler diğer rakamları bulmaca altında belirtilen kurallara göre yerleştirmektedir. Sudoku sevenlerin tercih edebileceği elliden fazla sudoku çeşidi bulunmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden satın alabileceğiniz sodoku bulmaca kitapları içinde, kişilerin seviye ve tercihlerine uygun bulmaca çeşitleri bulunmaktadır. Eğlenmek, boş vakitlerini değerlendirmek ve beynini sürekli aktif halde tutmak isteyen kişilerin güvenli ve en uygun fiyatlı bulmaca kitaplarını satın almak için İnternet sitemizi ziyaret etmesini önermekteyiz.

Kelime Bulmaca 

Kelime bulmaca, kelime avı ya da kelime arama adı ile bilinen en eğlenceli bulmaca türlerinden biridir. Yediden yetmişe birçok insanın çözebileceği olan bu bulmaca türü gazete, dergi ya da bulmaca kitaplarında bulunmaktadır. Karışık harfler içinde gizlenmiş kelimeleri bulmak üzere ilerlenen oyunda, aranacak kelimeler belirlenmektedir ve kişilerin yatay, dikey ya da çapraz şekilde bu kelimeleri bulması gerekmektedir. Bulmaca oyunları arasında en sevilen ve en sık tercih edilen türlerden biri olan kelime bulmaca, kişilerin dikkat geliştirmesini, düşünmesini ve zekasını sürekli hareketli tutmasını sağlamaktadır. Bulmaca oyunları kişilere sayısız fayda sağlamakta ve kişilerin çeşitli kazanımlar elde etmesini sağlamaktadır. Sizlerde hem çeşitli kazanımlar elde etmek hemde bunu eğlenerek başarmak istiyorsanız, İnternet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinde her zevke ve yaş grubuna hitap edebilecek bulmaca kitabı çeşitleri Kitap Zamanın’da bulunmaktadır. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.