Sırala
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.
1 2

İSTANBUL’U ANLATAN KİTAPLAR

 

İstanbul tarihi ile dikkat çeken önemli şehirlerden biridir. Çok eski zamanlardan beri farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle bu şehrin tarihi insanlar tarafından merak edilir. Prestij kitapları ile İstanbul tarihini iyi bir şekilde öğrenmek mümkündür. İstanbul’un geçmişini merak edenler için Prestij kitapları uygun olacaktır. Bu kitaplar sayesinde bu muhteşem şehrin tarihi ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. İstanbul kitapları arasında genel olarak İstanbul’un tarihini anlatan kitapların yanında bu şehirle ilgili hikayeler anlatan kitaplar da bulunur. İstanbul’a dair merak edilen tüm konuları İstanbul kitapları ile öğrenebilirsiniz. Eski zamanlarda burada yaşamış olan yazarların kitapları ile eski İstanbul’u hayalinizde canlandırabilirsiniz. İstanbul prestij kitapları bu güzel şehrin tarihini anlatmasının yanında eski dönemlerde burada yaşamış olan insanların özellikleri ile ilgili de bilgi verir. İstanbul’un tarihi yanında buranın tarihi yapıları ile ilgili bilgileri de İstanbul prestij kitapları ile öğrenebilirsiniz.


İstanbul’u En İyi Anlatan Kitaplar

İstanbul, tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Asya ve Avrupa’yı bağlaması nedeniyle de stratejik bir konumu bulunur. Buraya gelen herkes İstanbul’un güzelliklerine hayran kalır. İstanbul’u anlatan kitaplar sayesinde buranın tarihini öğrenmek de mümkündür. İstanbul’u anlatan kitaplar okunduğunda buranın tarihi yapıları kişilere çok daha anlamlı gelecektir. Bunun yanında buradaki ilgi çeken ve hala faaliyet gösteren tarihi yapılar ile ilgili bilgi edinmek de mümkün olur. İstanbul’u anlatan kitaplar ve yazarlar yazıldığı dönemden izler taşır. Eski İstanbul’u ve İstanbul’un meşhur beyefendilerini merak edenler bu kitaplar ile o dönemi öğrenebilirler. Osmanlı dönemindeki İstanbul ve öncesindeki İstanbul hakkında bilgi almak için de İstanbul’u anlatan kitaplar ve yazarlar okunmalıdır. Tarihe ışık tutan bu kitaplar bu güzel şehre daha çok âşık olmanıza neden olur.


İstanbul’un Tarihini Anlatan Kitaplar

İstanbul’un her bir caddesi ve sokağı tarih kokar. İstanbul’u en iyi anlatan kitaplar ile her bir ilçenin geçmişini öğrenebilirsiniz. İstanbul’un ünlü adaları ile ilgili birbirinden güzel hikayeleri de İstanbul’u en iyi anlatan kitaplar da bulabilirsiniz. Sultanlar şehri olarak bilinen bu güzel şehir pek çok Osmanlı Sultanı görmüştür. Bunun yanı sıra tarihte Osmanlı da dahil olmak üzere pek çok devlete başkentlik de yapmıştır. İstanbul, Osmanlı Döneminin izlerini taşımanın yanında Bizans İmparatorluğu gibi önemli medeniyetlerin de izlerini taşır. Eski İstanbul kitapları ilgi çekici olması nedeniyle günümüzde hala okunan kitaplar arasındadır. Oldukça uygun fiyatlı olan eski İstanbul kitapları ile şehrin geçmişini öğrenebilir ve bugünü ile ilgili kıyaslamalar yapabilirsiniz.


İstanbul ile İlgili En İyi Kitaplar

En iyi İstanbul kitapları İstanbul’un Üsküdar, Ümraniye, Ortaköy gibi önemli ilçelerinin tarihini de detaylı olarak anlatır. Günümüzde hala ziyaretçilere açık olan Galata kulesi, Kız kulesi gibi yapıların geçmişi ile ilgili olarak da bu kitaplardan bilgi alabilirsiniz. Eski zamanlarda yaşanan önemli olayları anlatan kitapların yanında günümüze ışık tutan çeşitli kitaplar da bulunur. Bu muhteşem şehri konu alan öykü ve hikâye kitapları da bulunur. Evvelden beri çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bu güzel şehirler alakalı pek çok kitap vardır. En iyi İstanbul kitapları ile bu güzel şehirde hayali bir yolculuk yapabilirsiniz. Her yeri ayrı bir merak konusu olduğundan İstanbul tarih kitapları pek çok kişinin ilgisini çeker. Burada eski zamanlarda yaşamış olan insanların yaşamları da merak edilir. İstanbul tarih kitapları içerisinde bulunan eski fotoğraflar da oldukça ilgi çekicidir. Bu kitaplar bu muhteşem şehre ilgi duyanların kütüphanesinde bulunması gereken kitaplar arasındadır. Bütün bu kitaplara ve daha fazlasına Kitap Zamanı sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.