Sırala
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.
1 2

MÜZİK KİTAPLARI

Müzik; hisler ve düşünceleri tek sesli ya da çok sesli olarak anlatma sanatıdır. Bir başka deyiş ile insanın doğaya eklediği uyumlu seslerdir. Bir doğa olayı olan ses, biçimde düzenlenmiş harf ve notalardan oluşan yapıların çalınması ya da söylenmesi ile meydana gelir. Bilinçli bir çalışma ve emek ile sanat yapıtı yaratmak ve bilimsel temele oturtmak sesler sayesinde mümkündür. Bütün türler için ana öğeler; ritim, tonalite, dinamik, ses rengidir ve hepsi bir araya gelir. Emek ve sanat yapıtıdır. Müzik; eğlenme, dinlenme, eğitim ve haz aracı gibi duyguları tatmin etmek ve bilimsel, sanatsal, kültürel işlevleri anlatan müzik kitapları içerisinde anlatılan insanlık sosyolojisinde önemli bir yer taşır. Ruhun gıdası olarak bilinen müzik; kültüre, toplumsal statüye göre farklı tanım ve işlevlere sahiplik yapmıştır. Yaratıcılık sanatı anlamına da gelirken, müzik kitapları tarihi, metodolojiyi ve felsefeyi en iyi şekilde anlatır. Enstrüman denildiği zaman akla çalgı yani melodi yapmak için kullanılan aletler gelir. Yüzlerce ve binlerce enstrüman birçok müzisyen tarafından kullanılır. Çalgı yapımı, akustik bilimi ve sanat tarihi gibi alanları yakından inceleyerek anlatan müzik aleti kitapları birçok seçeneğe ayrılır. Çalınma şekline göre telli, vurmalı, nefesli, yaylı ve tuşlu çalgılar olarak gruplara ayrılır. Gitar, davul, flüt, ney, keman, piyano ve benzeri birçok enstrümanı anlatan bu müzik aleti kitapları yeni başlayanlar ve müzik ile ilgilenen herkesin ihtiyacı doğrultusunda Kitap Zamanı web sitemiz üzerinden sizlere sunulmuştur.

Müzik Eğitimi Kitapları 

Müzik bilgisi kitapları olmadan metot ve bilgi kullanılmadan müzik yapmak mümkün değildir. Geçmişten günümüze herkes birçok bilginin birikimini kullanır. Bu bilgilerin en temeli nota, ritim, solfej ve bonadır. Nota başlı başına alfabeyken, bunları öğrenmek için yaptığımız çalışmalara solfej ve bona denir. Zaman içindeki akışa ise ritim denir. Müzik eğitimi kitapları sayesinde tarih ve türlerine hakim olarak, bilginizi en üst seviyeye çıkararak, hobileriniz de ya da mesleğiniz de daha iyi olabilirsiniz. Müzik öğrenmek için özel yöntemler kullanılırken her yöntemin de birbirinden farklı amaçları ve faydaları vardır.Kodaly yöntemi sayesinde müzik ve dans birleşir. Dalcroze yönteminde ise hareket önemlidir. Müzikal hafıza ve iç duyusu geliştiren hatta zihin ve beden arasındaki uyum sağlanır. Evde, işte ya da her yerde kendinizi ve yeteneklerinizi geliştirebilmek için müzik bilgisi kitapları ve müzik eğitimi kitapları sizin en büyük destekçiniz olacaktır. 

Müzik Teorisi Kitapları

Müzik teorisi kitapları; metotlarla değerlendirmeye dayalı olan alanı anlatan kaynaklardır. Sanatsal uygulama alanı olan teori müzikal bilgiler ile kazanılmayıp bilimsel bir şekilde de kazanılır. Bilim sanatın nasıl yapıldığını anlatırken birbiriyle ilgili kuramlar bağlantılıdır. Kuramı ile ilgili soyut bilgi ya da bilgiler bütününü anlatan müzik teori kitapları icra etmek, eğitim, tarihi ve psikolojik birçok konuyu kapsayan bilim dalını anlatır. Genel kurallar çerçevesinde sesin anlaşılması ve aktarılmasını sağlar ve evrensel dil olur. Başlangıç olarak basit düzeyde parçaları çalmak ve nota öğrenmek yeterli olurken ilerlemek ve geliştirmek isterseniz araştırma yapmak önemlidir. Gerçekten sanat icra etmek isterseniz bu kitapları alıp okumak ve incelemeniz önemli bir adımdır. Müzikal işaret ve nota bilgisine de ihtiyaç duyduğumuz için birikimleri geliştirmek gerekir. İhtiyacınız olan birçok kaynak çeşitlerine bütçeye en uygun fiyatlardan sahip olmak sizlerin en büyük hakkı! Sanatı zevk ve hobi için yapmak ve bunu icra ederken sizlere destek olmak Kitap Zamanı ailesi sayesinde mümkün. Sizi ve sevdiklerinizi mutlu edecek müzik kitapları için Kitap Zamanı web sitemizi ziyaret edebilir, keyifli ve güvenilir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.