Sıralama seçin
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

PRESTİJ KİTAPLARI NEDİR?

Kitap, edebiyat, felsefe, bilimsel ve birçok alandaki yazıtların bir bütün halinde bulunduğu, genellikle kağıttan imal edilen ciltlenmiş nesnelerdir. Elektronik ortamda yayınlanan kitaplara ise e-kitap yani elektronik kitap denilir. Kitap sözcüğü Arapça bir sözcüktür. Aslı ketebe sözcüğünden gelir. Türkçe karşılığı ise bitig ya da betiktir. Her alanda kalıcı yazılı eser yaratmaktır önemlidir. Yayın evleri, bilimsel kurullar, devlet kurumları sürekli olarak çeşitli konularda kitaplar yayınlarlar. Bu kurumların bir de özel baskı olarak çıkarttıkları prestij kitapları bulunmaktadır. Prestij kitapları özel şirketlerin, özel ya da kamu kuruluşlarının yayınlanmasını gelenek haline getirdikleri lüks baskılı kitaplardır. Prestij kitapları yayınlayanın satış amacı olmadan ürettikleri ve hedef kitleye dağıttıkları itibar sağlamayı amaçladıkları kitaplardır. Bu bağlamda prestij sanat kitapları sanatın tanıtılması ve reklamı açısından önemli bir yere sahiptir. Özellikle görsel sanatlarda prestij sanat kitapları tanıtımda ciddi bir ağırlığı vardır. Resim, fotoğraf, sanatçılarına ait prestij sanat kitapları oldukça yaygındır. Ülkemizde Kültür ve Turizm Bakanlığı, tarihsel ve turistlik mekanları tanıtmak amacı ile Kültür Bakanlığı Prestij Kitapları yayınları, yurtiçi ve yurtdışında ülke tanıtımında önemli yer tutmaktadırlar. Kültür Bakanlığı Prestij Kitapları ile müzeler, ören yerleri, tarihi ve turistik mekanlar çarpıcı bir şekilde görsel içeriği, kaliteli baskısıyla tanıtımları en üst düzey şekilde yapılmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışından gelen turistlere iller bazında rehberlik eden seyir defteri , o yöreye ait içerdiği bilgilerle önemli kaynaklardandır. Seyir defteri her ne kadar denizliği hatırlatsa da seyyahların da elkitabıdır.

Toplumda Türk Dünyası Edebiyatı

Kitap denildiğinde aklımıza ilk gelen edebiyat ve okul kitaplarıdır. Tarihsel geçmişle bağımız ve güncel edebi akımları kitaplarla sağlarız. Geniş bir coğrafyaya yayılmış olan Türk dünyasının dayandığı zengin Türk dünyası edebiyatı mirası vardır. Türk dünyası edebiyatı, Türkçe üretilmiş sözlü ve yazılı metinlerdir. Türk dünyası edebiyatı Türkiye topraklarında halk edebiyatı ve divan edebiyatı olarak birbirinden farklı iki kolda gelişmiştir. Divan edebiyatı saray çevresi yazar ve şairlerde yaygın şekilde benimsenmiş, Farsça’dan çok etkilenmiş eserler ortaya çıkartmışlardır. Halk edebiyatı ise temel dili Türkçe olan Yunus Emre, Karacaoğlan örneklerinde gördüğümüz haliyle halk arasında yaygınlaşmıştır. Bu döneme ait eserleri Kültür Bakanlığı Prestij Kitapları arasında görebilmekteyiz. Türk dünyası edebiyatı içerisinde romanın yer alması tanzimat dönemiyle birlikte başlamıştır. Şemseddin Sami’nin eseri “Taaşkuk-ı Talat ve Fitnat” ilk Türk romanı olarak kabul edilir. Cumhuriyet döneminde ulusçuluk nedeniyle köy romanı etkisi ortaya çıkmıştır. Tanzimattan Cumhuriyete uzanan Türk dünyası edebiyatı, farklı siyasi ve sosyal katmanları içeren bir portföye sahiptir. Toplum ve Edebiyat meselelerinde; Yahya Kemal, Peyami Safa, Necip Fazıl, Ahmet Hamdi Tanpınar, Yakup Kadri, Sabahattin Ali, Kemal Tahir gibi birçok yazarın eserlerine konu olmuştur. Günümüzde bu yazarların yayınevleri ve Kültür Bakanlığı Prestij Kitapları arasında Türk dünyası edebiyatı eserlerine rastlamaktayız. Bu süreçlerde Türkiye dışındaki çağdaş Türk dünyası edebiyatı içinde diğer ülke yazarları da vardır. Azerbaycan Edebiyatı’nda; Bahtiyar Vahapzade büyük şairlerdendir. Şehriyar da büyük bir Azeri şairdir. Şiirlerinde sade ve akıcı bir Azerbaycan Türkçesi kullanır. Cengiz Aytmatov dünya çapında öykü ve romanları ile ön plana çıkmıştır. Kırım’da Gaspıralı İsmail ve Cengiz Dağcı gibi şahsiyetler Türk dünyası edebiyatı için önemlidir.

Prestij Kitapları Kitap Zamanı’ndan Alınır

Kitaplar hangi formda olurlarsa olsunlar, tüm değerlerin aktarımında yüzyıllar boyunca en büyük hazine olmuştur. Envanterindeki zengin kitap içeriğiyle hizmet veren Kitap Zamanı, en kaliteli prestij kitapları içeriğini de sizlerin beğenisine sunuyor. Kitap Zamanı web adresinden prestij kitapları için sipariş oluşturarak, güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.