Sırala
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

SANATÇI KİTAPLARI OKUYUCUYU SANATÇIYLA AYNI YOLCULUĞA ÇIKARABİLİR

İçindeki yetenek, aldığı ilham ve azimle harika sanat eserleri ortaya koyan sanatçılar, eserleri kadar yaşamlarıyla da insanların ilgisini çeker ve sanatçı kitapları hep ilgi görür. Sanatçılar için yazılmış pek çok biyografi kitabı, hala raflar, kütüphaneler ve kitaplıktaki yerlerini korur. Adını tüm dünyaya duyuran ünlü sanatçılar, yarattığı eserler ne kadar büyüleyici ve yüreğe dokunuyorsa hayatları ile de o kadar merak edilir. Ünlü sanatçılar, çocukluk yaşamı, yaratım süreciyle, sanat dünyasına eserleri kadar yaşam şekilleriyle de iz bırakmıştır.

Sanatçı Kitapları Sanatçının Eserleri Kadar İlgi Görür

Eserleri yüz binlerce kez baskı yapmış, yazdıklarıyla milyonlarca insanın hayatını etkilemiş İngiliz edebiyatının önde yazarlarından, resim dünyasında yepyeni çağlar açmış İtalyan güzel sanatlar dünyasının en iyilerine kadar pek çok ünlü, sanatçı kitapları sayesinde bir sanat tutkununa daha iyi ulaşabilmektedir. Sanatçıları anlatan kitaplar, ilgi duyulan sanat dalına göre değişir. Pek çok farklı kategoride binlerce kitap ile sanatçıların hayatı okuyucuyla buluşurken, bu kitaplar edebi değeri kadar, yaşam öyküleri ile de tutku ile okunur. Eserleri beğeniyle izlenen ya da okunan bir sanatçı ile daha iyi tanışmak, onun eserlerindeki cümlelerin, fırça ya da çekiç darbelerinin ne anlama geldiği, sanatçıları anlatan kitaplar sayesinde daha iyi anlaşılabilir.

Sanatçıların Hayatı Pek Çok İnsana İlham Verir

Bazı ünlü sanatçılar, dramatik çocukluktan, acılı süreçlerden geçerek, sanatın zirvesine ulaşırlar ve en çok bu sanatçıların hayatı ilgi uyandırır. Yaşamlarındaki bu acılı süreçleri eserlerine yansıtan ve sanat tutkunu ile bir bağ kuran bu sanatçıların hayatı ve eserleri bazı insanlarda ya da yaşamına yön arayan kişilere ışık tutan bir eser olabilir. Bir sergide izlenen ve derin izler bırakan bir resmin altında imza ile başlar kişinin merakı. Sonra diğer eserler ve en sonunda sanatçıları anlatan kitaplar alınarak bu sanatla ve sanatçıyla gerçek bütünleşme sağlanır. Eğer kişi, kendini gerçekten bir sanatın parçası hissediyorsa, bununla ilgili kitaplar da kitaplığında en sık başvurduğu kitapların içinde yer alır. Sanatçıların hayatı ve eserleri sanatıyla neler anlatmak istediği gibi, sanatçının çıktığı yolculuğa kişinin de eşlik edilmesini sağlar. Pek çok insan, sanatçı ile aynı yolculuğa çıkmak, onunla empati kurabilmek için sanatçıların hayatı ve onların eserlerini anlatan kitaplardan ilham alır. Bu kitaplar belki de sanatçı ile aynı yolculuğa çıkmasını sağlayacaktır.

Ressam Kitapları 

Hayatı en çok merak edilen sanat dalı temsilcilerinden biri ressamların ve ressam kitapları büyük ilgi görür. Hayran olunan, bütün resimleri, eserlerindeki desenleri ve renkleri hafızasına mıh gibi taşımış bir kişinin o ressam hakkında kitap okuması adeta elzemdir. Çünkü eserin yaratım sürecindeki sır sanatçının yaşamında gizlidir. Bu yüzden ressamlar ve eserleri kitap haline getirildiğinde büyük ilgi görür. Bulunduğu sanat alanında devrimci olarak değerlendirilen, yaşam tarzları film bile olan, hayran olunan bir ressam hakkında kitap okumak, bu sanatı icra etmese bile pek çok resim tutkununun en büyük ihtiyacıdır. Ressamlar kitap ile sadece biyografisini değil, eserlerini de sanat tutkunu kişiye ulaştırabilmektedir. Günümüzde sadece ressamların hayatlarını anlatan kitaplar değil, eserleri sürekli evde bulunsun isteyenler için katalog şeklinde de olmaktadır.  Ressam hakkında kitap aranıyorsa, etkilenilen sanatçı ve onun izinden giden öğrencilerine kadar pek çok bilgi bir yerden edinilebilir. Özellikle sanat tarihi tutkunlarının büyük ilgi duyduğu ressam kitapları, etkilenilen sanatçıların hayatı ve eserleri, gibi pek çok kitabı incelemek ve satın almak için Kitap Zamanı’nın internet adresi ziyaret edilebilir, binlerce çeşide hızlı ve kolay şekilde ulaşılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.